Robert Wąs

Główny instruktor Tai Chi, Chi Kung i Kung Fu w szkole YMAA Kraków. Prezydent Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA (Yang’s Martial Arts Association)

Instruktor Tai Chi Chuan, Shaolin Kung Fu, Chi Kung i Qin Na

Uczeń wewnętrzny (Tu Di) dr Yang Jwing-Ming’s założyciela YMAA, autora wielu książek i publikacji w zakresie chińskich sztuk walki. Jednego z najbardziej obecnie znanych nauczycieli/mistrzów tradycyjnych chińskich sztuk walki Kung Fu, Tai Chi oraz Qigong.

Urodzony 1969 r. w Krakowie. Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował również Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski i dalej kontynuował swój trening. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You. Jednocześnie prowadzi oddział YMAA w Krakowie. W 1996 uzyskał stopień Asystenta Instr. YMAA, w 2004 Instruktora YMAA, od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Tai Chi, Qin Na i Chi Kung (Qigong) w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce, Belgii i USA.